Березнева футбольна феєрія

foto
Протягом чотирьох вихідних середини березня (15-16 та 22-23 числа) в Кіровограді відбулися кваліфікаційний і міський етапи Всеукраїнського шкільного чемпіонату з футболу у спортивних залах «Djuice-гол – 2008» серед учнів загаль­ноосвітніх шкіл (6-8 класи, 1993-1995 роки народження). Чемпіонат відбувається уже третій рік поспіль. Його організатори: компанія «Київстар Дж. Ес. Ем.», комітет фізичного виховання та спорту Міністерства освіти та науки України та рекламна агенція «А – Груп». І кваліфіка­цій­ний етап, і міський у нашому обласному центрі відбулися в ЗОШ № 20.

Кваліфікація

У кваліфікаційному етапі Чемпіонату в Кіровограді взяли участь команди (п’ятеро основних гравців і два запасних із тренером ) із 28 кіровоградських загальноосвітніх навчальних закладів. (Загалом же у кваліфікаційному етапі, що відбувався водночас у 64-ох містах України, брало участь більше двох тисяч шкільних команд). Гравці виконували три вправи: забивали м’яча в порожні ворота з центру поля, безперервно набивали його протягом однієї хвилини і всією командою водили м’яча змійкою. Ті шістнадцять футбольних дружин, які набрали

за три вправи більшу кількість балів, отримали право грати в міському етапі Чемпіонату «Djuice-гол – 2008» і змагатися за право представляти наше місто на регіональному етапі (Північний регіон, Київ, 19 квітня). А якщо кіровоградські хлопці там стануть найсильнішими, то в національному етапі 17 травня в Києві змагатимуться за звання переможця Чемпіонату «Djuice-гол – 2008», на якого очікують кубок Чемпіонату, цінні подарунки й колективна поїздка в Італію на одну з ігор італійського футбольного чемпіонату…
foto
Та повернімося до учас­ни­ків кіровоградського квалі­фі­ка­цій­ного етапу. Команди суперничали чесно і безкомпромісно, як і належить спортсменам. До міського етапу вийшли юні футболісти ЗОШ №№ 22, 4, 32, 31, 26, 10, 29, 20, 18, «Вікторія-П», 14, 24, 13, 9, 5 та «Інтер». Найбільше балів набрали футболісти-«діджусівці» із ЗОШ №22 (183,5 бала), 4 (133,8 бала) та 32 (118,9 бала).
Далеко від суперників у набиванні м’яча протягом хвилини відірвалися учні двадцять четвертої школи Дмитро Прокопенко (160 ударів) і Дмитро Плов (140 ударів). Цілком очевидно, що вони з часом зможуть скласти гідну конкуренцію нинішнім вищолігівським «динамівцям» і «шахтарям». А от найвлучніше пробили по воротах члени команд ЗОШ №№22 (шість влучних ударів із семи) та 29 і 31 (п’ять влучних ударів).
Усі учасники кваліфікаційного етапу Чемпіонату «Djuice-гол – 2008» отримали від представників організаторів подарунки: гравці – силіконові браслети, а тренери – «кишеньки» для мобільного телефону на руку.
Стіни спортивного залу ЗОШ №20, де пройшов кваліфікаційний етап, прикрашали стінгазети на футбольну тематику, які створили у школах – учасницях чемпіонату. Кращою з них журі визнало стіннівку вісімнадцятої школи, яка тепер братиме участь у «змаганнях» стінних газет з різних міст. Тож маємо шанс прославити Кіровоград не лише як футбольне місто, а й як місто талановитих «футбольних» художників і майстрів красного слова…
Цьогоріч у межах Всеук­раїнсь­кого шкільного чемпіонату з футболу у спортивних залах «Djuice-гол – 2008» проходить і чем­піо­нат дівочих груп підтримки «Djuice-гол – 2008», який розпочався під час проведення міського етапу футбольного чемпіонату. Окрім задо­во­лен­ня підт­ри­му­вати друзів, дів­чата дістали нагоду змагатися в міському, регіональному й національному етапах Чемпіонату «Djuice-гол – 2008», група-переможець якого здобуте кубок Чемпіонату, подарунки та право на майстер-клас із танцюристом Владиславом Ямою в Києві.
foto

Міський етап

… От і дочекалися палкі прихильники футболу міського етапу Всеукраїнського шкільного чемпіонату у спортивних залах «Djuice-гол 2008» серед учнів загальноосвітніх шкіл України і Всеукраїнського Чемпіонату груп підтримки «Djuice-гол – 2008» серед учениць загальноосвітніх шкіл України, що відбувся 22-23 березня.
Першого дня змагань суперничали не лише хлопчаки 1993-1995 років народження, а й дівчата із груп підтримки такого ж віку зі шкіл, команди яких пробилися до міського етапу змагань. Юні футболісти змагалися, граючи матчі (два періоди по п'ятнадцять хвилин). А в перер­вах між ними групи підт­римки під музику виконували вигадливі хореографічні компо­зиції. Дівчата докладали не менше зусиль, аніж їхні друзі-футболісти. Чимало груп підтримки заслуговували на лаври переможниць. Однак такою могла бути лише одна група. Нею стала «танцювальна команда» ЗОШ № 26, дівчата якої набрали найбільшу кількість балів за артистизм і техніку виконання. Тож група з цієї школи стала чемпіоном міста з підтримки футбольних команд «Djuice-гол – 2008» і 19 квітня виступатиме в регіональному етапі турніру в Києві із чемпіонами інших 15 міст Північного регіону (змагання міських етапів чемпіонатів «Djuice-гол – 2008» і «Djuice-фан – 2008» відбулися в 64-ох містах України). А ще отримали дипломи й шапочки та чохли для мобільних телефонів із «діджусівським» логотипом під час вшанування переможців міського етапу обох чемпіонатів, що відбу­лося в неділю, 23 березня…
foto
У спорті обов’яз­ко­во хтось програє, а хтось перемагає. Тож сильнішими серед 16 шкільних футбольних команд стали футболісти зі шкіл №№ 4, 13, 18, 20, 26, 29, 31 і 32. Вони зійшлися у спортивному герці за титул найсильнішої «діджусівської» команди Кіровограда. До півфіналу пройшли команди шкіл №№ 4, 18, 29 і 31. І ось тоді стало вже зовсім гаряче, адже півфінал – це майже омріяна участь у регіональному етапі Чемпіонату. У поєдинку між хлопцями зі шкіл №№ 4 і 31 перемогла перша збірна з рахунком 8 : 6. Другий півфінал між представниками шкіл №№ 18 і 29 був надзвичайно напруженим, навіть драматичним: з поля було вилучено по одному гравцеві з кожної команди. І все ж хлопцям із ЗОШ № 29 вдалося вирвати перемогу з рахунком 5 : 4.
А після перерви почалося найці­ка­віше – фінал! Море пристрастей, шалені радість і розпач. Однак усе в межах дозволеного: судді не дозволяли виплескуватися емоціям понад край. Фінальний свисток зафіксував на паперовому перехідному «табло» рахунок 8: 1 на користь футболістів 29-ої школи. Слава переможцям! Але й усім учасникам міського етапу чемпіонатів «Djuice-гол – 2008» і «Djuice-фан – 2008» також! Усі вони отри­ма­ли дип­ло­ми учас­ни­ків чемпіонатів і різно­ма­ніт­ні подарунки з логотипом «Djuice». Учасники ж фінального матчу – футболки й картузики із «діджусівським» зображенням. Не оминули увагою організатори змагань і тренерів футбольних команд. За результатами жеребкування п’ятеро з них отримали DVD-програвачі. А найбільший приз усе ж виборола футбольна збірна ЗОШ № 29 : хлопці 19 квітня змагатимуться у Києві зі своїми однолітками з 15 міст Північного регіону за звання переможця регіонального етапу Чемпіонату «Djuice-гол – 2008». Бажаємо нашим землякам успіху у стольному граді. Ми вболіваємо за них!
Юрій Лісниченко

Номер журнала:

Разделы: