«Горіла сосна, палала…»

svadbaНа справжньому весіллі має бути весело, гамірно та ситно. Сучасні наречена та наречений різко відрізняються від своїх пращурів. Зараз існує багато забобонів та різноманітних дрібничок, на які звертають увагу молоді.
Ви зробили важливий, серйозний крок в своєму житті – вирішили одружитися. Гарбуза кохана не винесла, сватання пройшло добре, з батьками гарні стосунки. Все вже готово, залишилося лише хвилювання. Наречений приїхав за молодою, а віддавати її просто так ніхто не хоче. Вимагають викуп. Це і є перша частина весілля. Саме тут перевіряється вміння та хитрощі нареченого та свідка. Скільки грошенят вони залишать, як домовляться – це вже їх справа. Якщо не вистачить кмітливості, то й отримають не гарну наречену, а стару бабу. Кому що на роду написано. Якщо ж в молодого вистачить клепки і він все ж таки сторгується, то, завітавши до оселі коханої, потрібно не забути почепити один одному букетики. Бажано зліва, ближче до серця. Надалі вони збережуться і увійдуть до сімейних реліквій. Туди ж ввійдуть і два рушники. Один – той з яким вас батьки зустрічатимуть хлібом-сіллю, інший – коли ви вперше станете, як сімейна пара.
Всі дівчата хочуть собі принца на білому коні. А це все дуже просто організувати. Можна запросто найняти екіпаж з парою гарних коней і приїхати за нареченою. Дійство буде незабутнім. Уявіть, як оригінально ви під’їдете до місця розпису, проїдетесь по визначних місцях Кіровограда.
Обов’язковим атрибутом наре­че­ної, як всім відомо, має бути весільна сукня та фата. Дуже важливо, щоб в цей день вони залишилися цілими. Адже, існує повір’я: якщо порветься край сукні, а тим паче фата, то життя у молодих не складеться.
Коли ставатимете на весільний рушник, зверніть увагу, хто це зробить першим. Адже давно відомо, хто перший стане, той головою сім’ї буде. Те ж саме стосується і відламаного каравая. В кого більший шмат, той і голова.
Погомоніли, повеселилися, випили одну чарку горілки, другу, і не помітив наречений, як

викрали наречену. Що робити? Знову виявляти свою кмітливість. Не так складно домовитися з викрадачем, коли всім весело і всі задоволені. Зробіть щось веселе та неймовірне. Наречена знову буде у ваших обіймах. І тепер дивіться в обидва ока, а то не встигнете кліпнути, як її знову викрадуть.
І ось настав найзворушливіший момент. Наречена прощається зі своїм дівочим життям і стає дружиною. Молодий знімає фату в ту мить, коли навколо стоять незаміжні дівчата, тримають запалені свічки і співають українську народну пісню: «Горіла сосна, палала..». Після того як знято фату, одягається хустинка і наречені танцюють свій перший сімейний танок.
Всі знають про букет молодої. Яка незаміжня дівчина піймає, тій на рушник скоро ставати. Після цього молода танцює з кожною дівчиною, примірявши фату. Щоб та вийшла заміж. І про хлопців не забуто. Зараз для цього існує підв’язка. Її з самого рання наречена носить на правій нозі. Після того, як кине весільний букет, то наречений має зняти підв’язку, показуючи цим, що молода стала тільки його, а наречена кинути нежонатим хлопцям. Хто спіймає – той одружиться, в ярмо запряжеться, як говорять в народі.
Тож перед тим, як ставати на весільний рушник, добре все продумайте. Наречена про аксесуари, молодий про несподіванки та сюрпризи, батьки про традиційно важливі деталі. Гарного та веселого вам справжнього українського весілля!
Яна Вічірко

Номер журнала: