Реабілітація інвалідів: Засвітити зірку надії

univer

Реабілітація інвалідів: Засвітити зірку надії

Що потрібно молодій людині, щоб почувати себе в житті впевнено, комфортно? Безперечно, це перш за все гарний фах, добрий заробіток, повага колег по роботі... У багатьох випадках через фізичні вади інваліди позбавлені цього. В скрутних умовах сьогодення вони нерідко почуваються вигнанцями, зайвими, непотрібними. Навіть ті, хто, попри хвороби, ще мають досить сил, не завжди можуть знайти роботу.
Звичайно, у наш час, коли і здоровим людям не так легко працевлаштуватися, багато залежить від освіти і спеціальності претендентів на неї.

В Європі вже давно зрозуміли, що для людей з обмеженими можливостями найдієвішим стимулом розкриття їхніх здібностей і засобом інтеграції в суспільстві, у тому числі через зайнятість, є повноцінне середовище спілкування, зокрема й в освітньому закладі. Ідея створення такого вищого навчального закладу в Україні зародилася в Кіровоградському обласному відділенні Фонду соціального захисту інвалідів. Спочатку колишніх афганців «пасували» від одного ВНЗ до іншого, аж поки вони не звернулися до першого міністра освіти незалежної України Петра Михайловича Таланчука. За його підтримки досить швидко такий заклад – Інститут розвитку людини – було створено. Згодом він реформувався у недержавний неприбутковий навчальний заклад – Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна».

univer
Він є досі єдиним у нашій країні вищим навчальним закладом інтегрованого типу, відкритого для молоді різного рівня підготовки, диференційованих соціальних можливостей (сиріт, малозабезпечених) і стану здоров’я, зокрема з функціональними обмеженнями зору, слуху, руху тощо. Сьогодні університет має 26 відокремлених підрозділів, у тому числі і в нашому місті на вулиці Покровська, 72. Кіровоградський інститут функ­ціо­нує з 1999 року за організаційного і фінансового сприяння обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів. Передбачено повну або часткову (залежно від обставин у кожному конкретному випадку) компенсацію оплати навчання студентів з інвалідністю за рахунок коштів Фонду.

Перелік напрямів, за якими проводиться навчання у ВНЗ, солідний: менеджмент організацій, документознавство та інформаційна діяльність, видавнича справа та редагування, фінанси, правознавство. За фінансової підтримки обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів у кіровоградському інституті щорічно навчається понад 20 хлопців і дівчат з обмеженими можливостями. Тут же функціонує створений за кошти фонду центр реабілітації фізичного здоров’я студентів.
Адміністрація інституту допо­ма­гає випускникам у працевлаш­туванні, якщо вони закінчать навчання без посередніх оцінок. Завдяки потужному науковому і викладацькому потенціалу 85 відсотків студентів навчається на «добре» і «відмінно».
Що стосується заочної форми навчання, то змінено підхід до роботи з такими студентами. Щосуботи у їхньому розпорядженні – викладачі, бібліотека, комп’ютери. Завдяки співпраці навчального закладу з райдержадміністраціями створено консультаційні пункти в містах Бобринець, Мала Виска.
Засвітити зірку надії молодим людям, які попри всі труднощі зі здоров’ям прагнуть здобути вищу освіту, і не дати їй згаснути – у цьому бачать своє покликання і свій святий обов’язок керівники і викладачі Кіровоградського інституту розвитку людини «Україна».
Олександр Пилипенко

Номер журнала: