Працевлаштування інвалідів

Запитання-відповідь: Працевлаштування інвалідів

Прошу роз’яснити, які зміни відбулися в чинному законодавстві України щодо працевлаштування людей з обмеженими можливостями та сплати підприємствами адміністративно-господарських санкцій до обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів?
В. Петрак

Відповідно до ст. ст. 19,20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21 березня 1991 року за № 875 – XII (зі змінами і доповненнями), підприємствам, об’єднанням, установам, організаціям незалежно від форм власності та господарювання встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від середньооблікової чисельності штатних працівників за рік, а якщо на підприємстві працює від 8 до 25 чоловік – у кількості одного робочого місця.

Згідно з «Порядком подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування», затвердженого постановою Кабі­нету Міністрів України від 31 січня 2007 року за №70, щорічно до 1 березня всі підприємства, установи і організації незалежно від форм власності та господарювання, які знаходяться на території Кіровоградської області, повинні подавати Звіт (форма №10-ПІ поштова-щорічна), затверджений наказом міністра праці та соціальної політики України від 25 грудня 2004 року за №338.
Підприємства, об’єднання, установи і організації, крім тих, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджетів, незалежно від форм власності і господарювання, де кількість працюючих менша, ніж установлено нормативом, щороку, до 15 квітня, сплачують обласному відділенню Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації за кожне робоче місце, яке не зайняте інвалідом.
Для підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та господарювання, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адмі­ністративно-господарських санкцій за робоче місце, не зайняте інвалідом, визначається у розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві.
Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється, виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
м. Кіровоград, вул. 50 років Жовтня, 7-А, (3-й поверх, кімната №5), тел. 23-20-62.

Номер журнала:

Разделы: