Успіх у співпраці

foto
Устинівщина – один із сільських районів Кіровоградщини, з типовими для сьогодення проблемами: відсутністю промислового виробництва, зменшенням обсягів сільського господарства, сезонною зайнятістю сільських жителів.
Але невеликий за чисельністю колектив Устинівського районного центру зайнятості чітко усвідомлює свої завдання щодо надання якісних соціальних послуг клієнтам, докладає зусиль для їхнього вирішення та поліпшення ситуації на районному ринку праці.

Найголовніше питання у нашій повсякденній діяльності є турбота про тих людей, які шукають роботу. На мою думку, є важливим той факт, що кожен працівник центру зайнятості вбачає в безробітному не тільки відвідувача і клієнта, а особистість з її характером, потенціалом та проблемами. Завдяки цьому зросла і результативність роботи. Так протягом минулого року за послугами до центру зайнятості звернулось майже 1,3 тис. незайнятих громадян, або кожен шостий житель району працездатного віку. Із них кожен другий – охоплений активними заходами сприяння зайнятості населення: працевлаштований на постійну роботу, направлений на професійне навчання, взяв участь у громадських роботах. Порівняно з позаминулим роком рівень охоплення активними заходами сприяння зайнятості населення зріс на 8 відсотків, тоді як чисельність незайнятих громадян, що звернулись в пошуках роботи до центру зайнятості, зменшилась на 10 відсотків.
Якщо однією з гострих проблем в області є дефіцит робітничих кадрів, то на Устинівщині навпаки – дефіцит кваліфікованих спеціалістів. Сьогодні в районі не вистачає економістів, агрономів, інженерів, лікарів, вчителів. Це зумовлено тим, що за останнє десятиріччя тут ліквідовані такі потужні підприємства, як сирзавод, райагробуд, ремонтно-транспортне підприємство, сільгоспкомунгосп, комбікормовий завод, заготконтора, райпостач, побут комбінат, райсільгоспхімія.

На жаль, кількість працюючих на сільгосподарських підприємствах зменшено до мінімуму. Так на ПСП «Україна» зараз працює 160 осіб, ПОСП АФ «Сагайдацька» – 77 осіб, ТОВ “Нива” – 2 особи. Тому і потреба в представниках робітничих професій щороку зменшується. До того ж, в 16 населених пунктах із 36 взагалі відсутній жоден роботодавець. В районі навантаження на одне вільне робоче місце становить 53 безробітних, на місце службовця – 8.
Тому значна увага приділяється співпраці з роботодавцями, що вважають службу зайнятості своїм надійним партнером. В умовах зростання вимог до якості робочої сили служба зайнятості збільшила обсяги навчання за індивідуальним замовленням роботодавців, запровадила стажування безробітних на підприємствах, розширила базу професійного навчання, удосконалює програми профпідготовки. Найбільш плідною є співпраця з ПСП «Димитрово», ПСП «Седнівське», районною лікарнею, відділом освіти РДА.
Також результативною є взаємодія й з соціальними партнерами: органами влади та місцевого самоврядування, в рамках якої проводяться такі інформаційні заходи, як виїзні ділові зустрічі, наради, семінари, засідання «круглого столу» тощо. З метою активного розв’язання проблемних питань зайнятості жителів окремо взятої територіальної громади, між центром зайнятості та сільськими радами укладено угоди про співпрацю. Угодами передбачено забезпечення потреби в кадрах відповідно до потреб місцевого ринку праці, вивчення перспективних напрямків розвитку підприємницької діяльності на селі та активне залучення безробітних до відкриття власної справи, забезпечення бронювання робочих місць для працевлаштування соціально незахищених верств населення, що не здатні на рівних конкурувати на ринку праці. Також відповідні угоди про співпрацю центр зайнятості уклав з відділом у справах сім’ї, молоді та спорту, службою у справах дітей, центром соціальних служб для молоді, управлінням агропромислового розвитку, відділом освіти та районною організацією інвалідів.
Завдяки такій плідній взаємодії минулоріч через службу зайнятості на новостворені робочі місця працев­лаш­товані 163 безробітних.
Найбільш ефективною є наша співпра­ця з Територіальним центром по обслуговуванню одиноких престарілих. Протягом 2007 року 79 безробітних взяли участь у громадських роботах, допомагаючи особам похилого віку. Із них шістнадцятеро знайшли тут своє постійне місце роботи. Дані громадські роботи проводилися за кошти Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Але організація та проведення громадських робіт успішно може здійсню­ва­тися не лише за кошти Фонду, а й за рахунок місцевих бюджетів та кошти підп­риємств. Прикрим є той факт, що жодного разу за часів існування районної служби зайнятості в районному бюджеті з цією метою такі витрати не передбачалися.
Сьогодні ми звертаємося до наших соціальних партнерів бути активними, не шкодувати з цією метою коштів, адже громадські роботи сприяють соціальному розвиткові територій громад, забезпечують роботодавців необхідною робочою силою, а також сприяють збереженню у безробітних мотивації до праці, забезпечують їм додатковий дохід до сімейного бюджету, стимулюють до пошуку більш продуктивного виду діяльності.
Сьогодні районний центр зайня­тос­ті намагається наполегливо відпрацьо­ву­вати конкретні шляхи вирішення проб­ле­ми зайнятості мешканців райо­ну. При цьому особлива увага соціальних партнерів має бути спрямована на вирішення проблем зайнятості соціально незахищених верств населення шляхом бронювання робочих місць для цієї категорії населення та підвищення ефективності їх використання, залучення таких безробітних до започаткування власної справи, участі у громадських роботах, спрямування їх на навчання за індивідуальними замовленнями роботодавців та стажування на конкретних робочих місцях та інш.
Отже, проблем, що потребують негайного вирішення, у районі вистачає, розв'язати їх ми зуміємо лише разом, спільними зусиллями.
Світлана Макаренко, директор Устинівського районного центру зайнятості

Номер журнала:

Разделы: