Ми не зупинимося на досягнутому

foto

Олександр Циценко: «Ми не зупинимося на досягнутому»

Громадська організація – це об’єднання громадян з метою задоволення захисту своїх законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів. В цьому ми переконалися, зустрівшись з керівником Кіровоградської обласної громадської організації «Центральноукраїнський центр громадських ініціатив» Олександром Циценком.
– Пане Олександре, як все починалося, звідки виникла ідея створити організацію?
– Ініціативна група по створенню Центру була зібрана ще 2004 року. В основному з числа студентів, членів інших громадських організацій. Проте офіційно ми зареєструвалися лише в травні 2007 року. До цього моменту члени ініціативної групи брали участь у різних акціях, були організаторами цікавих заходів, також були керівниками проектів в різних організаціях. Тож, спираючись на досвід колег, було прийнято рішення про створення окремої потужної організації, основною метою якої є інформаційна, просвітницька та аналітична діяльність та захист прав та інтересів своїх членів.
– А для чого ви працюєте?
– Метою нашої праці є – розвиток міс­це­вих громад, допомога місцевим громадам здобувати знання і досвід у вирішенні соціальних проблем, сприяти ствердженню України як правової, демократичної держави через впровадження

досвіду країн європейської співдружності.
– А скільки членів нараховує Ваша організація?
– На різних етапах діяльності та впровадження проектів чисельність змінюється. Постійна команда скла­дається з семи осіб. Це – представники студентства, державної служби, юристи. Всі вони є членами Ради Центру.
foto
– За короткий період офіційного існування Ви вже встигли реалі­зу­вати декілька проектів. Розкажіть про це детальніше?
– Так, за вісім місяців діяльності Центру, ми реалізували три проекти. Два – на соціальну тематику, і один – благо­дій­ний. Проекти на соціальну тематику були підтримані регіональними партнерами в м. Кіровограді (ТО «ТОРО» та КА «Громадські Ініціативи») фонду ім. Стефана Баторія. Виконання їх відбувалося в смт Завалля Гайворонського району. Це проведення косметичного ремонту місцевої загальноосвітньої школи та відкриття спортивної секції з ДЗЮДО.
Щодо благодійного проекту, то напередодні Різдва Христового наша організація була регіональним координатором всеукраїнської акції «Миколай мандрує Україною». Спільно з керівником КОГО «Молодіжний Союз Наша Україна» Олександром Кришком (депутат обласної ради) провели благочинну акцію «Допомогти так легко». Акція полягала у передачі солодощів, іграшок, книжок дітям із малозабезпечених родин, сиротам та неповносправним дітям з сіл Семенасте, Рівненського будинку-інтернату (Новоукраїнський район), м. Кіровограда. В результаті такої акції, окрім смачної куті та Різдвяних вітань, приємні подарунки отримали 150 дітей. Цим заходом ми допомогти потребуючим дітям напередодні Різдва Христового відчути радість свята і душевне тепло, а також популяризувати давні українські традиції гуманізму і милосердя. Для проведення благодійної акції, підтримку надали МХО «Витання» (м. Львів), Форум молодих лідерів України, ГО «Християнська Україна», МХТ «Діти Христа», МБФ «Україна 3000» та інші християнські громадські організації.
– А чому для запровадження соціальних проектів Ви обрали саме смт Завалля?
– Справа в тому, що це моя маленька Батьківщина. Свого часу я проживав і навчався тут. Як уродженцеві цього краю, мені є близькими проблеми селища. Щодо школи, то ми зробили лише невеликий, але вагомий внесок, бо, коли ми розпочали ремонт, до нас приєдналася селищна, а згодом і районна рада, що дозволило, об'єднавши зусилля, досягти позитивного результату.
Так само із спортивною секцією. Селищною радою було виділено примі­щення, за кошти проекту ми могли розраховувати лише на 4 спортивні мати. Проте, як кажуть, випадковостей не буває, і звернення селищного голови підтримав житель сусіднього району В.О. Лозінський, надавши більше 15 тис. гривень. Ця допомога дозволила закупити ще 28 матів.
– А хто може стати членом організації?
– Членом нашої організації може стати кожен бажаючий, досягнувши 18 років. Фіксованого членства, як такого, не існує, але двері відчинені для всіх, хто має бажання й намір допомагати в реалізації соціальних та інших ініціатив.
foto
– Наскільки я знаю, Ви вже почали запроваджувати новий проект?
– Так. З лютого місяця наш Центр та громадська організація «Молодіжна альтернатива» (м. Київ) починають відбір претендентів на участь у Програмі стажування студентів в органах місцевого самоврядування «Студенти для органів місцевого самоврядування». Метою Програми є сприяння професійному та особистісному розвитку представників студентських громад, поглибленню спеціалізації безпосередньо на робочому місці, придбанню досвіду роботи або підвищенню кваліфікації за фахом, шля­хом організації та проходження інтернами виробничої діяльності в міській і районних радах м. Кіровограда.
– Які особливості цієї Програми?
– Програмою перед­ба­чається стажування учасників у міській і районних радах м. Кіровограда. Триватиме п'ять місяців, по 4 години на день, 5 робочих днів на тиждень. Загальна тривалість стажування становить 410 годин. За умови відпрацювання 8 годин на день тривалість стажуван­ня може зменшуватися; міс­це для проходження стажуван­ня підбиратиметься з макси­маль­ним врахуванням ба­жан­ня інтерну та буде залежати від спеціальності, на якій навчається відібраний претендент; також кожному студенту буде виплачуватися стипендія у розмірі 200-250 гривень.
– Ми будемо спостерігати за розвитком організації і маємо надію, що Ви ще не один проект втілите у життя. Напередодні жіночого дня, щоб Ви хотіли побажати кіро­воградським красуням?
– Любі жінки! Зі святом весни Вас, любові та краси – з 8 березня! Бажаю Вам бути прекрасними, як перші весняні квіти, радісними, як сонечко, загадковими, як зоряні ночі. Нехай щодня для Вас лунає ніжна мелодія кохання, а в житті панує щастя та удача.

Номер журнала:

Разделы: