БАЖАЄТЕ ПОЗБАВИТИСЯ «ГУМАНІТАРНОГО» АВТОМОБІЛЯ?

Держмитслужба наказом від 05.11.07 №925 затвердила податкове роз'яснення щодо сплати податків і зборів з транспортних засобів, раніше визнаних гуманітарною допомогою, при їх відчуженні згідно рішення Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України.
Статтею 6 Закону України «Про гуманітарну допомогу» визначено, що гуманітарна допомога непідакцизних товарів звільняється від оподаткування.
Комісія з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України визнає гуманітарною допомогою, із звільненням від оподаткування та обов'язкових платежів до бюджету легкові автомобілі з об'ємом двигуна до 1800 куб.см. та віком до 8 років. Дані автомобілі отримує управління соціального захисту населення облдержадміністрації для подальшої передачі інвалідам, які перебувають на обліку для отримання спеціального автотранспорту.
Разом з цим, згідно Закону України від 27.12.2000 № 2134-ПІ автомобіль, що був раніше ввезений в Україну без сплати визначених податків та зборів, на підставі пільг, наданих законодавством, може бути відчужений або переданий у володіння, або (та) у користування, або (та) у розпорядження тільки після спла¬ти у повному обсязі всіх податків та зборів, які передбачалися на день ввезення автомобіля в Україну.
Таким чином, транспортний засіб, раніше визнаний гуманітарною допомогою, може бути відчужений або переданий іншій особі, якщо сплачені усі передбачені законодавством податки та збори та прийнято відповідне рішення Комісією з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України. При цьому, оскільки у такому випадку транспортний засіб відчужується або передається іншій особі, то підстави для нарахування штрафних санкцій відсутні.

Номер журнала:

Разделы: