Хочеться, щоб успішних людей було більше

foto
21 грудня державній службі зайнятості виповнилося сімнадцять років.
Це вік, коли робляться певні підсумки та будуються плани на майбутнє.
Ми пам'ятаємо події, які відбувалися 1990 року. Внаслідок реструктуризації економіки почалося масове вивільнення працівників підприємств. Потрібно було цим людям надавати допомогу як щодо працевлаштування, так і матеріальну, здійснювати перерозподіл трудових ресурсів. Рішенням Верховної Ради було створено державну службу зайнятості в Україні, рішенням обласної ради – на Кіровоградщині.

Нині для державної служби зайня­тості роки становлення у минулому. Протягом усього часу існування вона здобула авторитет у суспільстві, була і залишається однією із необхідніших людям. Протягом сімнадцяти років за сприяння служби зайнятості сотні тисяч мешканців Кіровоградщини знайшли постійну роботу, десятки тисяч пройшли профнавчання та підвищення кваліфікації, сотні тисяч працевлаштовані на тимчасові робочі місця.
Головним надбанням служби зайнятості є її кваліфіковані кадри. У своїй структурі Кіровоградська обласна служба зайнятості має обласний та 21 базовий центри. Загальна кількість працівників – 485 осіб. Ми постійно дбаємо про високий кваліфікаційний рівень наших фахівців, через те, що усі технологічні інновації, що впроваджуються у службі зайнятості, потребують постійного поновлення та вдосконалення знань, умінь та навичок. Державним центром зайнятості розроблена система навчання та підвищення кваліфікації спеціалістів: як в Інституті підготовки кадрів державної служби зайнятості України, так і безпосередньо в обласному центрі зайнятості.
Якщо говорити про цьогорічні підсумки роботи, то протягом січня-­листо­пада у співпраці з роботодавцями нами працевлаштовано майже 32 тисячі мешканців Кіровоград­щини на постійні та майже 18 тисяч на тимчасові робочі місця. Понад 7 тисяч

осіб пройшли професійну підготовку та здобули роботу за новими профе­сіями або спеціальностями. А це надає підстави ствержувати, що служба зайнятості – одна із ефективних соціальних служб як на Кіровоград­щині, так і в цілому в Україні.
Слід зауважити, що державна служба зайнятості постійно вдоско­налює свою діяльність, впроваджує нові методи та форми роботи. Серед інновацій, що найближчим часом запроваджуватимуться, – нові критерії щодо оцінки роботи спеціалістів, де особливий наголос спрямовано на якість надання послуг клієнтам. Щоб послуги шукачам роботи надавалися швидко та якісно, між безробітним і центром зайнятості укладатиметься соціальний контракт. Це сприятиме зменшенню періоду пошуку роботи для безробітних та швидшому отриманню роботодавцями кваліфікованої робочої сили. До речі, Кіровоградську обласну службу зайнятості визначено пілотною щодо запровадження цих інновацій.
Сьогодні пріоритетними напрямками діяльності обласної служби зайнятості є адресність надання послуг клієнтам, що звернулися по допомогу до служби зайнятості, а також повернення людини, яка шукає роботу, до активної трудової діяльності й відновлення мотивації праці у тих верств населення, які тривалий час не працювали. Особливий наголос робиться у напрямку підвищення конкурентоздатності громадян на ринку раці та зростання рівня зайнятості населення як фактора економічного розвитку регіону. Тому, вирішуючи важливі завдання щодо регулювання регіонального ринку праці в умовах соціального страхування, Кіровоградська обласна служба зайнятості постійно співпрацює з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, об'єднаннями робото­давців і профспілок. Позитивні результати діяль­ності служби зайнятості залежать від налагодженості цієї співпраці.
Серед проблем, що потребують негайного втручання усіх заці­кав­лених сторін та пошуку шляхів їхнього вирі­шення, – дефіцит робочих кадрів. Нині на підприємствах області не вистачає електро­газозвар­ників, будівельників високої кваліфікації, слюсарів-інструмен­тальників, фрезе­рувальни­ків тощо. На жаль, останнім часом серед молоді втрачено престиж робітничих професій. На мій погляд, ця проблема існує через те, що на багатьох підприємст­вах, установах, організаціях низький рівень заробітної плати. До служби зайнятості від роботодавців надходять вакансії, згідно яких запро­шуються висококваліфіковані працівники із досвідом роботи, а заробітна плата пропонується у межах 600-700 гривень. Такий її рівень спостерігається як для працівників некваліфікованої праці, так і фахівців із досвідом роботи та інженерно-технічного персоналу.
Дані проблеми потребують негайного вирішення на загальнодержавному рівні. Адже для наших співвітчизників у якості робочої сили чекають більшість країн світу. Напевне, вже настав час замислитися над тим, що держава таким чином втрачає? Кваліфіковану, досвідчену українську еліту, яка мігрує туди, де її праця та розумовий потенціал оцінюватимуться краще.
Інколи психологи порівнюють стре­совий стан втрати людиною місця роботи з втратою близького або рідного. Цікаво, з чим у такому випадку можна порівняти момент її здобуття або повернення?!.
Часто доводиться чути від колишніх безробітних слова подяки, за те, що з нашою допомогою вони знайшли своє місце у житті, яке стало забезпеченішим, стабільнішим, а нова робота приносить радість і втіху. Дійсно, хочеться, щоб таких щасливих та успішних людей було якомога більше!
Марина Родіонова, директор Кіровоградського обласного центру зайнятості

Номер журнала: