Социум

Успіх у співпраці


Устинівщина – один із сільських районів Кіровоградщини, з типовими для сьогодення проблемами: відсутністю промислового виробництва, зменшенням обсягів сільського господарства, сезонною зайнятістю сільських жителів.
Але невеликий за чисельністю колектив Устинівського районного центру зайнятості чітко усвідомлює свої завдання щодо надання якісних соціальних послуг клієнтам, докладає зусиль для їхнього вирішення та поліпшення ситуації на районному ринку праці.

Найголовніше питання у нашій повсякденній діяльності є турбота про тих людей, які шукають роботу. На мою думку, є важливим той факт, що кожен працівник центру зайнятості вбачає в безробітному не тільки відвідувача і клієнта, а особистість з її характером, потенціалом та проблемами. Завдяки цьому зросла і результативність роботи. Так протягом минулого року за послугами до центру зайнятості звернулось майже 1,3 тис. незайнятих громадян, або кожен шостий житель району працездатного віку. Із них кожен другий – охоплений активними заходами сприяння зайнятості населення: працевлаштований на постійну роботу, направлений на професійне навчання, взяв участь у громадських роботах. Порівняно з позаминулим роком рівень охоплення активними заходами сприяння зайнятості населення зріс на 8 відсотків, тоді як чисельність незайнятих громадян, що звернулись в пошуках роботи до центру зайнятості, зменшилась на 10 відсотків.
Якщо однією з гострих проблем в області є дефіцит робітничих кадрів, то на Устинівщині навпаки – дефіцит кваліфікованих спеціалістів. Сьогодні в районі не вистачає економістів, агрономів, інженерів, лікарів, вчителів. Це зумовлено тим, що за останнє десятиріччя тут ліквідовані такі потужні підприємства, як сирзавод, райагробуд, ремонтно-транспортне підприємство, сільгоспкомунгосп, комбікормовий завод, заготконтора, райпостач, побут комбінат, райсільгоспхімія.

Номер журнала:

Разделы:

Фонду – 15 років!


Геннадій Чорний, директор обласного відділення Фонду

Шановні кіровоградці!
В березні 2008 року Кіровоградському обласному відділенню Фонду соціального захисту інвалідів виповниться 15 років. Як і кожна підсумкова дата, цей ювілей – своєрідна віха в подальшому розвитку нашої установи, що спрямовує свою діяльність на реалізацію соціальної підтримки людей з особливими потребами, докладає зусиль для інтеграції їх в суспільство.
Їх в структурі населення щорічно більшає.

Сьогодні на Кіровоградщині мешкає понад 51 тисяча інвалідів, тільки в обласному центрі їх 12 тисяч. Незалежно від того, з яких причин людина стала інвалідом – від народження, через нещасний випадок, власну необережність чи при виконанні професійного або громадського обов'язку – кожен має право на моральну і матеріальну підтримку, чуйність і милосердя оточуючих і всього суспільства.
За час незалежності України позитивні зрушення до людей з інвалідністю спостерігають в усіх сферах життєдіяльності країни. Склалася цілісна система соціальної підтримки цієї категорії наших співвітчизників. Згідно з нею працюють служби допомоги інвалідам удома, за рахунок держави утримуються терцентри, будинки-інтернати для престарілих, діють громадські товариства й організації людей з особливими потребами, різноманітні державні та благодійні фонди. З 2001 року діє Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів.
Для фінансування державних соціальних програм підтримки і захисту цих людей з особливими потребами 18 липня 1991 року постановою Кабінету Міністрів України № 92 було створено Фонд соціального захисту інвалідів. А з липня 2002 року відповідно до постанови КМУ Фонд реорганізовано в урядовий орган державного управління у складі Міністерства праці та соціальної політики України.
Кіровоградське обласне відділення Фонду створене 12 березня 1993 року. В межах своєї компетенції воно разом з обласною державною адміністрацією, органами

Номер журнала:

Разделы:

Ми не зупинимося на досягнутому

Олександр Циценко: «Ми не зупинимося на досягнутому»

Громадська організація – це об’єднання громадян з метою задоволення захисту своїх законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів. В цьому ми переконалися, зустрівшись з керівником Кіровоградської обласної громадської організації «Центральноукраїнський центр громадських ініціатив» Олександром Циценком.
– Пане Олександре, як все починалося, звідки виникла ідея створити організацію?
– Ініціативна група по створенню Центру була зібрана ще 2004 року. В основному з числа студентів, членів інших громадських організацій. Проте офіційно ми зареєструвалися лише в травні 2007 року. До цього моменту члени ініціативної групи брали участь у різних акціях, були організаторами цікавих заходів, також були керівниками проектів в різних організаціях. Тож, спираючись на досвід колег, було прийнято рішення про створення окремої потужної організації, основною метою якої є інформаційна, просвітницька та аналітична діяльність та захист прав та інтересів своїх членів.
– А для чого ви працюєте?
– Метою нашої праці є – розвиток міс­це­вих громад, допомога місцевим громадам здобувати знання і досвід у вирішенні соціальних проблем, сприяти ствердженню України як правової, демократичної держави через впровадження

Номер журнала:

Разделы:

Флора нашої душі


19 лютого цього року в приміщенні Кіровоградського кібернетико-технічного коледжу відбулася обласна конференція «Проблеми впровадження засад ювенальної юстиції». На цю конференцію приїхали представники громадської організації з Києва та Львова.

Обласна дитяча громадська екологічна організація «Флора» з першого червня 2007 року у Кіровограді за фінансової підтримки ІС АР «Єднання» в межах проекту ОБСЄ «Розвиток громадянського суспільства в Україні» за напрямком «Дотримання прав людини у сфері діяльності правоохоронних органів» розпочала реалізацію проекту «Правосуддя з розумінням».
Мета цього проекту: надати неповнолітнім практичну юридичну допомогу, викликати широке поінформоване обговорення громадськістю проблеми впровадження в українському правовому полі концепції ювенальної юстиції, відпрацювати позитивні стратегії у взаємодії громади з правоохоронними органами, підвищити рівень компетентності неповнолітніх щодо механізму захисту власних прав.

Номер журнала:

Разделы:

Через тренінг до антикоруп-ційних дій


На шпальтах нашого видання ми вже повідомляли про діяльність громадських організацій, як представників громадянського суспільства, в протидії такому ганебному явищу, як корупція. Активну роботу в даному напрямку здійснює громадська організація Творче об’єднання «Технології оптимального розвитку особистості» (президент Олексій Хмара).
Ініційований об’єднанням проект «Простір, вільний від корупції» продовжується в п’яти вузах обласного центру – Державній льотній академії України, Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка, Кіровоградському інституті комерції, Кіровоградському інсти­ту­ті регіонального управління та економіки й Кіровоградському Націо­наль­ному технічному університеті. За підсумками проекту, шляхом голосування, буде визначено вуз суспільної довіри.
Протягом часу реа­лі­зації проекту у вказаних вузах проводиться інформаційна антикорупційна кампанія, зокрема семінари й тренінги, до проведення яких залучаються тренери, які пройшли спеціальну підготовку за програмами міжнародних інституцій.
Тренінги «Корупція: причини, наслідки та кроки протидії», які проводив експерт проекту “Простір, вільний від корупції”, член ради ТО “ТОРО”, заступник директора Центру підвищення кваліфікації кадрів облдержадміністрації Анатолій Стоян в Кіровоградському

Номер журнала:

Разделы:

Радіти життю, незважаючи ні на що


Спіл­кую­чись з директором обласного Центру ранньої соціаль­ної реабілітації дітей – інвалідів Василем Хорощаком та керівником Кіровоградського обласного відділу фонду соціального захисту інвалідів Геннадієм Чорним, кореспондент журналу «Все будет... хорошо!» дізнався, що цей заклад тісно співпрацює з дитячою міською лікарнею та розрахований на одночасну реабілітацію 150 дітей, 80 з яких можуть перебувати на цілодобовому лікуванні та реабілітації.
За час роботи Центру вже проліко­вано та реабілітовано 1950 дітей, з них дітей-інвалідів у 2006 році – 151, 2007 році – 252, в тому числі діти – інваліди з районів області.

Обласний Центр має широкі діагностичні можливості: енце­фа­ло­графія, рентгенографія, комп’ю­терне томографічне обстеження, електрокардіографія, спірографія, ультразвукове обстеження, реова­зо­гра­фія, працює клінічна та біологічні лабораторії.
На лікування та реабілітацію дітей витрачається щомісячно 3000 грн. (тільки медикаменти). Для комплексного лікування дітей використовуються фізіотерапевтичні процедури: лазеро­те­ра­пія, електротерапія, світлотера­пія, кварц, ультразвукотерапія.

Номер журнала:

Разделы:

Працевлаштування інвалідів

Запитання-відповідь: Працевлаштування інвалідів

Прошу роз’яснити, які зміни відбулися в чинному законодавстві України щодо працевлаштування людей з обмеженими можливостями та сплати підприємствами адміністративно-господарських санкцій до обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів?
В. Петрак

Відповідно до ст. ст. 19,20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21 березня 1991 року за № 875 – XII (зі змінами і доповненнями), підприємствам, об’єднанням, установам, організаціям незалежно від форм власності та господарювання встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від середньооблікової чисельності штатних працівників за рік, а якщо на підприємстві працює від 8 до 25 чоловік – у кількості одного робочого місця.

Номер журнала:

Разделы:

Страницы