Запитання-відповідь: Куди піти вчитися дітям-інвалідам?

Відповідає заступник керуючого обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів Марія Бідна.

– Мене цікавить, чи є якісь навчальні заклади для дітей-інвалідів? Якщо можливо, повідомте їх адреси?
Ігор С.

– В Україні для дітей-інвалідів та інвалідів у системі соціального захисту населення функціонують такі навчальні заклади:
Кам'янець-Подільський планово-економічний технікум-інтернат.
Спеціальності: економіка підприємства, бухгалтерський облік та аудит. Хмельницька обл., м. Кам'янець-Подільський, вул. Годованця, 13; тел.(03849) 3-26-51, 3-26-62.
Харківський обліково-економічний технікум-інтернат.
Спеціальність: бухгалтерський облік та аудит, м. Харків, вул. Свердлова, 133; тел. (0572) 72-51-84, 72-13-43.
Чернігівський юридичний коледж.
Спеціальність: право та організація соціального захисту населення, фінанси і кредит, м. Чернігів, вул. 50 років ВЛКСМ, 1-а; тел. (04622) 2-50-23, 2-30-43.
Житомирський технічний ліцей-інтернат.
Спеціальність: майстер з ремонту радіотехнічної апаратури, м. Житомир, вул. Московська, 43; тел. (0412) 37-14-43.
Самбірське професійно-технічне училище-інтернат.
Спеціальність: кравець. Львівська область, м. Самбір, вул. В.Стуса, 9; тел. (03236) 3-22-18.
Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів.
Тут навчаються, проходять професійну реабілітацію інваліди, які не мають професії або внаслідок хвороби не можуть працювати за раніше набутим фахом. Спеціальність: оператор комп'ютерного набору, секретар керівника, соціальний робітник, швачка, бджоляр, взуттьовик з ремонту взуття. Київська область, с. Лютіж.
Навчання у всіх навчальних закладах здійснюється за кошти з державного бюджету. Інвалідам, які бажають навчатися тут, необхідно звернутися в органи соціального захисту населення за місцем одержання пенсій для консультацій та за отриманням направлення.
За сприяння обласного відділення Фонду в нашому обласному центрі вже вісім років поспіль працює Кіровоградське представництво Відкритого Міжнародного уні­верситету розвитку людини «Україна» (вул. Покровська, 72; тел. 22-74-89). Особливістю цього навчального закладу є те, що перевага при зарахуванні до ВНЗ надається інвалідам з дитинства, особам з фізичними та сенсорними вадами. Спектр спеціальностей, якими тут можна оволодіти, вельми солідний - правознавство, журналістика, діловодство, фінанси, фізична реабілітація, менеджмент.

Разделы: