Январь 2008, №4

Январские праздники

Новый год на носу... Ну, не буквально, конечно, но вот - вот он скоро этот Новый год.
Все мы ждем его с нетерпением. Но все хорошее имеет обыкновение заканчиваться, поэтому за праздниками неумолимо наступают трудовые будни, а нам так все еще хочется праздника, веселого настроения и повода для того, чтобы позвонить старому другу и поздравить, встретиться с подругой и поболтать минут 15, часик – другой.
Так вот, уважаемые, радуйтесь, пусть день рождения и один раз в году, но праздников и событий разного рода и направлений – масса! Благо дней в году аж целых 365, и их пока хватает, чтобы посвящать их разным религиозным, народным и всенародным событиям, людям, профессиям, действиям...
Итак, какими же датами ознаменуется январь.

1 января Всемирный день мира

Разделы:

Номер журнала:

Радіти життю, незважаючи ні на що


Спіл­кую­чись з директором обласного Центру ранньої соціаль­ної реабілітації дітей – інвалідів Василем Хорощаком та керівником Кіровоградського обласного відділу фонду соціального захисту інвалідів Геннадієм Чорним, кореспондент журналу «Все будет... хорошо!» дізнався, що цей заклад тісно співпрацює з дитячою міською лікарнею та розрахований на одночасну реабілітацію 150 дітей, 80 з яких можуть перебувати на цілодобовому лікуванні та реабілітації.
За час роботи Центру вже проліко­вано та реабілітовано 1950 дітей, з них дітей-інвалідів у 2006 році – 151, 2007 році – 252, в тому числі діти – інваліди з районів області.

Обласний Центр має широкі діагностичні можливості: енце­фа­ло­графія, рентгенографія, комп’ю­терне томографічне обстеження, електрокардіографія, спірографія, ультразвукове обстеження, реова­зо­гра­фія, працює клінічна та біологічні лабораторії.
На лікування та реабілітацію дітей витрачається щомісячно 3000 грн. (тільки медикаменти). Для комплексного лікування дітей використовуються фізіотерапевтичні процедури: лазеро­те­ра­пія, електротерапія, світлотера­пія, кварц, ультразвукотерапія.

Разделы:

Номер журнала:

Реабілітація інвалідів: Засвітити зірку надії

univer

Реабілітація інвалідів: Засвітити зірку надії

Що потрібно молодій людині, щоб почувати себе в житті впевнено, комфортно? Безперечно, це перш за все гарний фах, добрий заробіток, повага колег по роботі... У багатьох випадках через фізичні вади інваліди позбавлені цього. В скрутних умовах сьогодення вони нерідко почуваються вигнанцями, зайвими, непотрібними. Навіть ті, хто, попри хвороби, ще мають досить сил, не завжди можуть знайти роботу.
Звичайно, у наш час, коли і здоровим людям не так легко працевлаштуватися, багато залежить від освіти і спеціальності претендентів на неї.

В Європі вже давно зрозуміли, що для людей з обмеженими можливостями найдієвішим стимулом розкриття їхніх здібностей і засобом інтеграції в суспільстві, у тому числі через зайнятість, є повноцінне середовище спілкування, зокрема й в освітньому закладі. Ідея створення такого вищого навчального закладу в Україні зародилася в Кіровоградському обласному відділенні Фонду соціального захисту інвалідів. Спочатку колишніх афганців «пасували» від одного ВНЗ до іншого, аж поки вони не звернулися до першого міністра освіти незалежної України Петра Михайловича Таланчука. За його підтримки досить швидко такий заклад – Інститут розвитку людини – було створено. Згодом він реформувався у недержавний неприбутковий навчальний заклад – Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна».

Номер журнала:

Скринька нагород

foto

Скринька нагород

Кіровоградка Аня Товста народилася у грудні 1991 року і в 10 років почала займатися плаванням в дитячо-юнацькій спортивній школі «Надія» під керівництвом заслуженого тренера України В.Манько.

З одинадцяти років Аня виступає за Кіровоградський обласний центр «Інваспорт», п’ять років поспіль була переможцем Всеукраїнських змагань «Повір у себе!».
У 2005 році Аня увійшла до складу збірної команди України з плавання серед спортсменів-інвалідів з вадами слуху. У тому ж році вона стала п’ятикратною (!) чемпіонкою України, дворазовим срібним призером чемпіонату Росії!
Рік назад Аня виконала норматив майстра спорту і в складі збірної взяла участь у чемпіонаті Європи, де завоювала дві бронзові нагороди. При цьому вона встановила два юнацьких рекорди Європи! Нам є з чим поздоровити Аню, адже минулому року вона стала семикратною чемпіонкою України, і їй належить 9 рекордів країни.

Крім того, у 2007 році Аня їздила на змагання у Тайвань, де стала дворазовою чемпіонкою світу. Це були виступи у складі збірної, і Аня завоювала 7 медалей, тобто третину всіх нагород збірної. В цілому Україна посіла перше командне місце, що трапилося вперше в історії дефлімпійського руху.

Разделы:

Номер журнала:

Два орешка для Оли и один – для сестры

Случилась эта история накануне Рождества. В тот год мороз стоял жуткий. Даже на улицу выходить не хотелось. Люди старались побыстрее добраться до тепла, чтобы не отморозить пальцы, уши или нос.
В один из таких дней Оля вместе со своей сестрой Катей возвращались из кинотеатра. Идти недалеко: всего-то через сквер и два квартала домов, поэтому решили, что дойдут пешком, не успев замерзнуть.
– Лучше бы мы на маршрутку сели, холодно очень! – сказала Оля, когда они вошли в сквер.
– Да, наверное, если плюнуть, то до земли уже ледышка долетит, – ответила Катя.
– Фу, Катя! Ну что за хулиганские мысли у тебя! Нет бы, о чём-то красивом подумала, – пожурила сестру Оля и добавила:
– Вот смотри, как снег под деревьями переливается серебром.

Разделы:

Номер журнала:

Per aspera ad astra


Тема зовнішнього тестування наразі є найобго­во­рю­ва­нішою серед майбутніх абітурієнтів 2008 року, яким Міністерство освіти надало можливість вступати до вузів своїми «небатьківськими» силами, своїм розумом.
І батьки, і вчителі, і учні 11-х класів перебувають в інфор­­ма­ційному переполоcі: про проблеми та перспективи зовнішнього тестування говорить телебачення, пишуть ЗМІ, і, до речі, подекуди некоректно та недостовірно, чи то з причин необізнаності, чи через велику кількість джерел інформації.
З 1 листопада розпочалася реєстрація учасників тестуван­ня, тобто всіх тих, хто планує вступати до вищих навчальних закладів на перший курс. Ажіотаж ще той! Процедура набу­ла масовості і вперше усі вищі навчальні заклади III і IV рівня акредитації зобов’язали приймати на навчання лише за серти­фікатами. Триватиме реєстрація до 20 лютого 2008 року.

Організовує тестування Укра­їнський центр оцінювання якості освіти та його структурні під­роз­ді­ли (регіональні центри: Він­ницький, Дніпропетровський, Донецький, Івано-Франківський, Київський, Львівський, Одеський, Сімферопольський, Харківський).
Тести складено однакові за сту­пе­нем складності для всіх учасників зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Вони повністю відповідають вимогам Державного стандарту освіти, на основі яких укладено шкільні програми. Серед тестових завдань є завдання різних рівнів складності, адже вони – перепустка до вищих навчальних закладів. Проводять тестування та оцінювання спеціально підготовлені інструктори та екзаменатори. Тестові завдання, що пропонуються під час тестування, дозволяють об’єктивно оцінити рівень знань учнів. ЗНО ставить абітурієнтів в однакові умови та забезпечує рівний доступ до вищої освіти.

Разделы:

Номер журнала:

За четыре моря…


Работа за границей. Каждый относится к этому по разному. Кто-то стремится найти работу за рубежом, кто то не понимает, не принимая саму мысль, что это где-то там,как раньше говорили «за бугром».Кто-то мечтает и видит в этом свое дальнейшее будущее,а для кого-то– это вообще единственный шанс, надежда на нормальный заработок, достойное оплачивание работы и стабильность в будущем…

А между тем, выездная трудовая миграция должна восприниматься как обычная рыночная категория, которая обусловлена потребностью и предложением. В нашем случае – как природная реакция трудового рынка на разницу в уровне доходов в Украине, странах ЕС, РФ, Казахстане. Трудовая миграция – это не патология, она сохранится в будущем, приобретая новые цивилизованные формы, регулироваться будет интернациональным рынком труда (глобализация, интеграционные процессы в экономике, банковской сфере).
Если говорить об Украине, именно трудовые мигранты спасли валютную политику.
Граждане Украины ежегодно зарабатывают за границей от 4,7 до 7,5 млрд долларов, при этом, как считают специалисты, до 60% заработанных средств украинцы привозят на родину. Реальный доход трудовых мигрантов и его поступление в Украину намного выше – 21,3 млрд долларов или ? ВВП Украины.
Что же касается нашего города, то вопросами легального трудоустройства за рубежом у нас занимается, и, хочу заметить, успешно филиал “Всеукраинского агентства по вопросам трудовой миграции”. Директор филиала Валерий Дмит­риевич Колесник, любезно ответил на вопросы, касающиеся работы филиала, который он возглавляет, а также вопросы, волнующие тех, кого привлекает перспектива работы или за границей или в других регионах Украины.

Разделы:

Номер журнала:

Страницы