Покровская

Ми готуємо фахівців-практиків

univer Проблема працевлаштування випуск­ників вищих навчальних закладів є актуальною сьогодні. Кожен вуз має свої шляхи її вирішення. Поділитися досвідом роботи у цьому напрямку погодився ректор Кіровоградського інституту розвитку людини «Україна» Олександр БАРНО.
– Ще рік тому ваш заклад освіти був філією Київського відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», а сьогодні – це самостійний вищий навчальний заклад (Інститут) IV рівня акредитації. Що у зв'язку із зміною назви змінилося у вашій діяльності?
– Так, у жовтні минулого року наш навчальний заклад змінив свій статус. Це, насамперед, дає нам автономію щодо вирішення багатьох важливих питань діяльності закладу.
У Кіровоградському інституті розвитку людини «Україна» студенти навчаються на чотирьох факультетах:

Номер журнала:

Реабілітація інвалідів: Засвітити зірку надії

univer

Реабілітація інвалідів: Засвітити зірку надії

Що потрібно молодій людині, щоб почувати себе в житті впевнено, комфортно? Безперечно, це перш за все гарний фах, добрий заробіток, повага колег по роботі... У багатьох випадках через фізичні вади інваліди позбавлені цього. В скрутних умовах сьогодення вони нерідко почуваються вигнанцями, зайвими, непотрібними. Навіть ті, хто, попри хвороби, ще мають досить сил, не завжди можуть знайти роботу.
Звичайно, у наш час, коли і здоровим людям не так легко працевлаштуватися, багато залежить від освіти і спеціальності претендентів на неї.

В Європі вже давно зрозуміли, що для людей з обмеженими можливостями найдієвішим стимулом розкриття їхніх здібностей і засобом інтеграції в суспільстві, у тому числі через зайнятість, є повноцінне середовище спілкування, зокрема й в освітньому закладі. Ідея створення такого вищого навчального закладу в Україні зародилася в Кіровоградському обласному відділенні Фонду соціального захисту інвалідів. Спочатку колишніх афганців «пасували» від одного ВНЗ до іншого, аж поки вони не звернулися до першого міністра освіти незалежної України Петра Михайловича Таланчука. За його підтримки досить швидко такий заклад – Інститут розвитку людини – було створено. Згодом він реформувався у недержавний неприбутковий навчальний заклад – Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна».

Номер журнала: