Новоархангельський тренінг

17-21 серпня 2010 року на базі Новоархангельського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, за клопотання прийомних батьків Новоархангельського району відбувся виїзний тренінг “Підвищення кваліфікації прийомних батьків та батьків-вихователів” для прийомних батьків та батьків-вихователів Гайворонського, Голованівського та Новоархангельського районів.
І, як зазвичай, в перший день, побоювання прийомних батьків та батьків-вихователів, стосувалися того, що час проведений на тренінгу може бути незмістовним та марно втраченим. Учасники очікували, що навчання буде проходити у вигляді нудних лекцій та мати вигляд формальної вичитки матеріалу програми. Та вже в перші дні тренерам Барбановій Ользі та Скрінніковій Наталії вдалося зацікавити батьків креативним підходом до розкриття тем та питань програми.
Основна мета таких тренінгів – дати можливість батькам поспілкуватися з питань, які їх цікавлять, обмінятися досвідом, та отримати необхідну інформацію. Тому на тренінгу була створена невимушена атмосфера, яка сприяла активній роботі групи.
Під час занять було розкрито цілу низку питань, які стосувалися особливостей функціонування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, надані роз’яснення та рекомендації.
З цікавістю була сприйнята групою інформація про можливість організації груп взаємопідтримки для прийомних батьків та батьків-вихователів.
За результатами вихідних анкет, які учасники тренінгу заповнили по його закінченню, особливо цікавими та затребуваними для прийомних батьків та батьків-вихователів були блоки, що стосувалися питання статевого виховання прийомних дітей та дітей-вихованців та профілактики емоційного вигорання у прийомних батьків та батьків-вихователів.
В останні дні тренінгу тренерам приємно було спостерігати, як прийомні батьки та батьки вихователі стали згуртованим колективом однодумців, які навіть після закінчення занять продовжували жваво обговорювати теми, обмінювали досвідом та номерами телефонів, щоб продовжити спілкування і надалі. А коли в одному з відгуків про тренінг група прийомних батьків та батьків-вихователів написали “будемо раді, якщо будемо зустрічатися частіше” та ”You the best” стало зрозуміло – тренінг пройшов вдало, з добрим результатом як для учасників так і для тренерів.