Світ не без добрих людей!

У кінці жовтня 2010 року медпрацівники повідомили Маловисківський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – центр) про те, що неповнолітня Катерина, яка не має постійного місця проживання, народила здорову дитину, але їм тепер нікуди іти...
Зустрівшись із породіллею, спеціалісти центру зрозуміли, що у Катерини і справді було нелегке життя. Після смерті матері, яка, як каже Катерина, хоч і мало піклувалася про неї, але все ж таки любила її по-своєму. Батько потрапив до в'язниці, а дівчинка − до школи-інтернату. "Я опинилася, − ділиться Катерина, – серед незнайомих людей, чужих для мене дітей. Потрібно було просто звикати до нового самотнього життя. І жити…"
Спеціалістам центру Катерина розповіла, що у неї є певні кошти, пенсія по втраті годувальника, але де вони і як їх використати, вона не знає. Центр звернувся за допомогою до управління Пенсійного фонду в районі і з'ясував, що пенсія Катерини до 2009 року перераховувалась до одного з банків. За сприяння сільського голови Л. Шамкої був зібраний пакет документів для оформлення паспорта. Маючи паспорт, Катерина змогла отримати перераховані Пенсійним фондом гроші. З метою раціонального використання коштів, спеціалісти центру Наталя Маркова та Олена Махоріна допомогли Катерині придбати та оформити будинок у с. Паліївка. За їх порадою були придбані меблі, побутова техніка, дитячі речі, паливо на зиму, кухонне приладдя, одяг, взуття і навіть продукти харчування. У будинку було зроблено косметичний ремонт. Крім того, центр сприяв реєстрації дитини у державному відділі реєстрації актів цивільного стану, оформлення документів на отримання допомоги при народженні дитини.
Розпочати роботу по відродженню даної сім'ї було зовсім нелегко. Така місія милосердя і доброчинності, яку провів центр, стала можливою лише за підтримки і розуміння медичних працівників Маловисківської райлікарні, спеціалістів служби у справах дітей Маловисківської райдержадміністрації, міських аптек №33 і "Адоніс", приватних підприємців О. Романів, В. Боюк та В. Шубіної, управління пенсійного фонду в районі, управління праці та соціального захисту населення, відділу міграції РВ УМВС в Маловисківському районі, банків "Надра" і "Аваль", ДРАЦСу, голови Паліївської сільської ради Л. Шамкої, ветфельдшера В. Дрозд, міського фотоательє (В. Пилипенко), громадян Л. Бішінтєєвої та О. Плахути. Завдяки їм врятовано дві людські долі − матері та дитини і тепер має право на життя нова сім'я. Зусиллями всіх цих людей вдалося врятувати від інтернату ще одну дитину та допомогти матері відчути радість материнства.

прес-центр ОЦ СССДМ